Книгу отруєних страв за Агатою Крісті видадуть у Великобританії

*

Кулінарну книгу «Креми і покарання» (Creams and Punishments), створену за мотивами творів Агати Крісті, представлять в британському Торкі у вересні 2015 року на фестивалі на честь 125-річчя з дня народження королеви детективів, повідомляє The Guardian. У ній зібрані рецепти страв, у які персонажі оповідань і романів Крісті додавали отруту.

 

Автор збірки – французька письменниця Анна Мартінетті. Вона не лише розповість про страви, але і покаже, як їх готувати та запропонує гостям їх скуштувати. Щоправда, без отрути.

 

Кулінарна демонстрація пройде в будинку, де жила Крісті. На фестивалі, зокрема, представлять шоколадний торт з роману «Оголошено вбивство» та рибу в олії з «Сумного кипариса». Згідно із літературним першоджерелом, в них був доданий стрихнін.

 

Отруєння – улюблений спосіб вбивства у творах Крісті. Письменниця добре розумілася в різних хімічних речовинах і ліках, адже працювала медиком-волонтером під час двох світових воєн.

 

Детективи Крісті стали популярні практично відразу після їх появи у 1920-х роках. Письменниця створила 80 романів і збірок оповідань, а також 19 п’єс, які були перекладені більш ніж на 70 мов світу і, за деякими даними, поступаються за тиражами тільки Біблії і творам Шекспіра. Багато творів були екранізовані.

Zaxid.net