Перше видання “Хоббіта” продали за $210 тисяч

*

Перше видання книги “Хоббіт” англійського письменника Джона Толкіна з дарчим написом автора мовою ельфів було продано в четвер за 137 тис фунтів ($210 тис.) на торгах Sotheby’s в Лондоні. Про це повідомили представники аукціонного будинку. Пише Gazeta.ua.

 

Оціночна вартість лота склала 70 тис. фунтів ($107 тис.), перевищивши попередній рекорд ціни на перше видання цієї книги, який становив 60 тис. фунтів ($92 тис. за нинішнім курсом) і був встановлений в 2008 році.

 

Книгу 1937 року видання, продану з аукціону Sotheby’s, Толкін подарував Кетрін Кілбридж, яка була однією з його студенток в університеті міста Лідс, де письменник викладав у 1920-ті роки.

 

Крім присвяти англійською мовою (“З привітом К. М. Кілбридж”), Толкієн написав на першій сторінці рядочки на вигаданій мові ельфів.

*

Вірш ельфійською мовою, що став частиною присвяти, увійшов у книгу “Історія Середземномор’я”, видану після смерті Толкіна його спадкоємцями. У це зібрання увійшли невидані рукописи письменника.

 

У повісті “Хоббіт” розповідається про події, які передують пригодам героїв “Володаря кілець”. Толкін, професор англосаксонської мови і літератури, написав цю казкову історію на початку 1930-х років і спочатку не планував її видавати.

 

Письменник давав почитати рукопис повісті своїм знайомим, у тому числі своїм студентам в Оксфордському університеті, де він працював у той час.

 

Одна зі студенток показала повість співробітнику видавництва “Allen & Unwin”, який передав її для рецензії її своєму 10-річному синові. Після цього видавництво звернулося до Толкіна за дозволом опублікувати книгу, що поклало початок його письменницькій кар’єрі. З тих пір книги письменника були видані багатомільйонним тиражем в різних країнах світу і стали основою для численних екранізацій.

Gazeta.ua

Купити книги Дж. Толкіна українською.