У США вийшла друком нова біографія Володимира Набокова

*

У видавництві Bloomsbury USA нещодавно вийшла нова біографія видатного російсько-американського письменника під назвою “Набоков в Америці. На шляху до “Лоліти”. Її автор – знавець та дослідник англійської поезії Роберт Ропер – вирішив з’ясувати, наскільки сильно перебування в США вплинуло на творчість одвічного претендента на Нобелівську премію, пише Cultprostir.

 

Автор біографії стверджує, що “Набоков відкрив для себе місцевий вплив, щойно приїхавши до цієї країни у віці 41 року з дружиною Вірою та сином Дмитром. До того він був занадто естетським”. Складаючи життєпис одного з найбільш неоднозначних письменників ХХ століття, Ропер наголошує на тому, що слова Гумберта Гумберта про Америку – “милу, довірливу, мрійливу, величезну країну” − як ніщо інше належать до власного сприйняття США Набоковим.

 

Біограф підкреслює, що “ранні твори письменника сьогодні в Росії поважають, але не люблять”, прозоро натякаючи на те, що саме Америці та її культурі прихильники творчості Набокова зобов’язані його найкращим твором – романом “Лоліта”.

Gazeta.ua