Єдиний прижиттєвий портрет Шекспіра знайшли у книжці з ботаніки (ФОТО)

*

Науковці вважають, що 400-літня книжка з ботаніки містить зображення, яке може бути єдиним відомим портретом Шекспіра, зробленим за його життя. Повідомляє BBC Україна.

Ботанік і історик Марк Гріффітс зламав “мудрований шифр”, аби дізнатися, що на гравюрі XVI століття зображений саме драматург.

“Так виглядав Шекспір, намальований за життя у розквіті сил”, – вважає вчений.

Подробиці відкриття опублікував тижневик Country Life. Редактор журналу Марк Хеджіс назвав це “літературним відкриттям століття”.

Пан Гріффітс зробив своє відкриття, досліджуючи біографію відомого ботаніка Джона Джерарда (1545-1612), автора книжки “Трави, або загальна історія рослин”.

Історик Марк Гріффітс тримає копію старовинної книги з ботаніки

Книжку на 1484 сторінки видали в 1597 році й вона вважається найбільшою працею про рослини, яку публікували в Англії. Науковець каже, що збереглося тільки десять примірників, які містять титульну сторінку із гравюрою Вільяма Роджерса. Вважалося, що чотири фігури на гравюрі є вигаданими персонажами.

 

За словами пана Гріффітса, він розшифрував декоративні елементи навколо фігур – геральдичні знаки та зображення рослин – і встановив їхні справжні імена. Ними виявились автор книжки Джерард, фламандський ботанік Ремберт Додунс і лорд-скарбник королеви Єлизавети Лорд Берлі.

Шекспір

Зображення Шекспіра на гравюрі

Четвертий бородатий чоловік тримає квітку рябчика та качан кукурудзи – рослини, які за словами вченого, вказують на поему Шекспіра “Венера та Адоніс” і трагедію “Тіт Андронік”.

Біля цього чоловіка, який має лавровий вінок, був “мудрований шифр аристократії часів Єлизавети”, який після розшифрування дозволив визначити, що цей персонаж є Вільямом Шекспіром.

Едвард Вілсон з оксфордського коледжу Ворчестер пояснив, що він і Гріффітс витратили п’ять років на консультації з вченими у галузі латини і шекспірознавцями, перш ніж опублікувати роботу.

“Не думаємо, що хтось може з нами сперечатись з цього приводу”, – заявив пан Вілсон.

Вчені вказують, що це дійсно реальне зображення Шекспіра, а не стилізоване чи модифіковане.

BBC Україна