Помер лауреат Нобелівської премії з літератури Томас Транстремер

*

У Швеції 26 березня на 84 році життя помер поет Томас Транстремер – найвідоміший шведський поет XX століття, лауреат Нобелівської премії з літературиза 2011 рік, пише видання Svenska Dagbladet SvD – Kultur.

 

Поет помер після нетривалої хвороби. На початку 1990-х Транстремер пережив обширний інсульт, після якого був прикутий до інвалідного візка.

 

Транстремер був удостоєний Нобелівської премії за те, що “за допомогою своїх насичених, трансцендентних образів надав читачам свіжий погляд на навколишню реальність”. Поет також ставав лауреатом Літературної премії Шведської академії і Літературної премії Північної Ради.

 

Поет народився в Стокгольмі в 1931 році. Його перша збірка поезії “17 віршів” була видана у 1954 році, а в 1956 році Транстремер закінчив факультет психології Стокгольмського університету, після чого чотири роки працював у центрі для малолітніх злочинців.

 

Всього Транстремер опублікував 15 збірок поезії, які були перекладені на 60 мов. Остання книга віршів шведа була видана в 2004 році під назвою “Велика загадка”.

Gazeta.ua