У Лондоні оголосили короткий список міжнародної Букерівської премії

*

У Лондоні оголошено список фіналістів міжнародної Букерівської премії (Man Booker International Prize), до нього увійшли десять письменників, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на РИА “Новости”.

 

Як повідомляють організатори премії, ніхто з фіналістів цього року не був раніше лауреатом Букера. Загальна кількість авторів, які пишуть не англійською мовою, цього року становить 80% від загальної кількості.

 

“Автори з 10 країн, у тому числі шести, представники яких раніше не виходили у фінал, стали фіналістами цього року. Список оголосив головуючий суддя на прес-конференції в Кейптауні 24 березня”, – повідомляють організатори.

 

У числі фіналістів аргентинський письменник і перекладач Сезар Айра, ліванець Хода Баракат, письменниця-історик з Гваделупи Маріс Конд, а також Міа Коута з Мозамбіку, індієць Амітав Гош, американська поетеса Фанні Хоуі, лівієць Ібрагім аль-Коні, угорець Ласло Кразнахоркаі, журналіст і письменник з Конго Алаін Мабанку і південноафриканська поетеса і драматург Марлена ван Нікерк.

 

Ім’я переможця буде оголошено на церемонії в лондонському музеї Альберта і Вікторії 19 травня.

 

Міжнародна Букерівська премія заснована в 2005 році. На відміну від Букерівської премії, щорічно присуджується англомовним авторам з Великобританії, Ірландії та країн Співдружності, міжнародний Букер вручається раз на два роки закордонним письменникам. Лауреат премії отримає 60 тис. фунтів стерлінгів і ще 15 тис. фунтів на переклад своєї книги.

Gazeta.ua