У Росії знімуть кіно про Україну в складі російської держави

*

У міністерстві культури РФ склали список затверджених тем для кінорежисерів.

Міністерство культури Росії опублікувало перелік затверджених владою тем для російських кінорежисерів. Зокрема, цього року держава підтримуватиме зйомки картин на тему історії Криму і України в період «входження їх територій до складу російської держави».

 

Про це повідомляє The Guardian, додаючи, що щоб отримати допомогу від міністерства, режисерам потрібно буде надіслати сценарій свого фільму на оцінку. Якщо він буде відповідати критеріям відомства та інтересам влади, то Москва виділить на зйомки 100 тисяч рублів, або 1,6 тисяч доларів.

 

«Це звичайна практика державної підтримки. Ми вибираємо теми, які, на нашу думку, вимагають додаткового заохочення. Торік, наприклад, ми зосередили увагу на створенні робіт на тему перемоги у Великій Вітчизняній війні. Тепер, в 2015 році, темою стане Крим», — пояснив директор департаменту з кінематографії міністерства культури РФ В’ячеслав Тельнов.

 

Всього в списку бажаних сюжетів від Кремля 9 тем. Серед них, наприклад, кінофільми про «історії успіху, які надихають», «Крим і Україна в тисячолітній історії російської держави». Також Кремль радить знімати кіно про військові перемоги Росії, історичних особистостей і сучасних героїв РФ, про переворот в 1917 році і розвал СРСР в 1991 році, а також про традиційні сімейні цінності.

 

Нагадаємо, що в Україні Верховна Рада заборонила всі російські фільми з 2014 року і пропагандистські з 1991 року.

СоцПортал