Вийшла книга про те, як Джоан Роулінг боролася з видавцями

*

Керівник відділення дитячих книг аукціонного дому sotheby’s Філіп Еррінгтон опублікував книгу JK Rowling: A Bibliography, присвячену роботі британської письменниці Джоан Роулінг над серією романів про Гаррі Поттера, повідомляє The Guardian. У праці Еррінгтона описується період з 1997 по 2013 рік.

 

Еррінгтон розповідає, зокрема, про співпрацю Роулінг з редакторами і видавцями. Наприклад, в процесі роботи над романом “Гаррі Поттер і Таємна кімната” їй довелося вирізати текст пісні привида Майже-Безголового Ніка – у видавництві її визнали зайвою. Пізніше письменниця опублікувала ключовий, на її погляд, уривок в інтернеті.

 

Відзначається, що Роулінг була стурбована тим, що редактори попросили її значно скоротити текст рукопису “Таємної кімнати”, але погодилася піти на цей крок. Пізніше вона написала: “Я зробила навіть більше, ніж ви запропонували, але я тепер дуже щаслива. Ця важка робота і постійні переписування нарешті закінчилися. Але якщо потрібно вирізати ще більше, то я готова”.

 

У книзі Еррінгтона також наводяться варіанти назви книги “Гаррі Поттер і Кубок вогню”, які Роулінг пропонували редактори. Зокрема, рекомендувалися заголовки “Гаррі Поттер і Пожирачі смерті”, “Гаррі Поттер і Вогненний кубок” і “Гаррі Поттер і Три чемпіони”.

 

Еррінгтон опублікував кілька інтерв’ю з видавцями, архівні матеріали та листи письменниці.

 

Перший роман Джоан Роулінг “Гаррі Поттер і філософський камінь” був надрукований в 1997 році. Останній, сьомий, “Гаррі Поттер і Дари смерті” – у 2007-м. Книги про юного чарівника – найпопулярніші сьогодні дитячі твори, загальний тираж яких склав понад 500 мільйонів примірників. Романи Роулінг перекладені на 67 мов. Вся книжкова серія була екранізована.

Gazeta.ua

Гаррі Поттер українською.