Через пожежу наукова бібліотека у Москві втратила більше третини фондів

*

У звіті Федерального агентства наукових організацій Росії наводяться невтішні дані: у результаті пожежі бібліотека ІНІСН втратила 5,42 мільйона примірників зберігання з 14,7 мільйона. Нагадаємо, займання в будівлі бібліотеки почалося ввечері 30 січня; ліквідувати вогонь, що поширився на площі близько 2000 кв. м, вдалося більше ніж через добу. Повідомляє сайт Новости литературы.

 

Наразі експерти зафіксували обвалення покрівлі та частини стін бібліотеки ІНІСН. З книг, які згоріли, більше 1,2 мільйона примірників були підготовлені до списання, а ще 0,8 мільйона мають дублікати, що зберігалися в інших відділеннях бібліотеки. 1,1 мільйона втрачених книг надійшли в ІНІСН як обов’язкові примірники, а значить, копії цих видань є в інших російських бібліотеках.

 

Таким чином, частина фонду бібліотеки ІНІСН, яку важко відновити, становить 2,32 мільйона книг, або 15,7% від загального обсягу її фондів. За словами Юрія Пивоварова, директора бібліотеки, ці видання можуть повернутися в ІНІСН за підтримки російських і зарубіжних колег.

Новости литературы