У Москві загасили пожежу у найбільшій науковій бібліотеці

*Пожежникам вдалося повністю ліквідувати пожежу, що почалася більше доби тому у фундаментальній бібліотеці Інституту наукової інформації з суспільних наук (ІНІСН) на південному заході Москви, повідомив ТАРС представник рятувальної служби.

 

Пожежу погашено у суботу, 31 січня, о 22:24. На повну її ліквідацію знадобилося 25 годин. У МНС уточнили, що проливка конструкцій триває. До роботи приступають експерти, слідчі і дізнавачі, яким належить встановити обставини виникнення пожежі, її причини, а також з’ясувати, чи спрацювала система сигналізації.”Для встановлення причин пожежі проведуть спеціальну експертизу”, – повідомили у правоохоронних органах.

 

Пожежа у бібліотеці ІНІСН, розташованій на Нахімовському проспекті в Москві, почалася увечері в п’ятницю, 30 січня. Площа спалаху склала близько двох тисяч квадратних метрів. Пожежі було присвоєно третій ранг складності з п’яти можливих. Поширення вогню було зупинено приблизно опівночі. За однією з версій, причиною загоряння стало коротке замикання. Інформації про постраждалих немає.

У бібліотеці зберігаються книги стародавніми і сучасними східними, європейськими та російською мовами, у тому числі видання XVI – початку XX століть. У фондах є найповніші, а в окремих випадках єдині в Росії зборів документів Ліги націй, ООН і ЮНЕСКО.

 

Представник керівництва РАН заявив, що, за попередніми даними, втрати для науки у результаті пожежі можуть бути “величезними” (у сховищах ІНІСН налічується понад 14 мільйонів книг). Президент РАН Володимир Фортов вважає, що вогнем знищено близько 15 відсотків матеріалів, які перебували у сховищах.

Корреспондент.net