Вчені дослідили, як малоосвічені люди розуміють Біблію

*Група дослідників із США вирішила з’ясувати, як люди, у яких відсутня хороша освіта, сприймають Біблію. Результати виявились невтішними, адже дана категорія людей схильна тлумачити Біблію занадто буквально. Новину повідомляє «Преса України».

 

Виявилось, що ані вчені, ані священики не мають спільних точок зору стосовно Святого Письма. Саме тому досить багато аспектів, які висвітлені у Біблії, сприймаються різними людьми по-різному. Отже у цьому випадку алегорії, літературні вимисли, а також міфологічні аспекти залишаються поза межами Святого Письма.

 

Але результати дослідження виправдали очікування вчених, адже встановили, що чим гірша у людини освіта, тим більше така особа буде прихильна до біблійного літералізму. Отже, цього разу вченим далось встановити прямий зв’язок між освітою та розумінням Біблійного тексту.

 

Ще з давніх часів богослови прагнули знайти чотири сенси біблійного тексту: буквальний, алегоричний, а також моральний і духовний або містичний. Найцікавіше те, що буквальному приділяли найменше уваги.

Преса України

 • Алекс

  Біблія – це Книга, яка доступна і пастуху і професору. І значення її для життя людини важко переоцінити. Перед цією Книгою не встояли ні королі, ні лікарі, ні злочинці, ні вояки, ні селяни, ні міщани. Це Слово самого Бога!

 • sanda

  библия- самая тупая и жестокая книга в мире. эти мифи для тупых и убогих.

 • Геннадий

  дещо посміхнувся, прочитавши висновок “вчених”. “Учили да мало” – говорила Секлета Филлиповна, героиня фильма “за двумя зайцами”. Или “горе от ума” тоже подходит. Одни плюют на Библию, не желая принимать ее каноны, вот и такие умозаключения как в Sanda. Другие (ученые или неученые – неважно) стараются сделать любые выводы (конечно же с точки зрения науки) чтобы также в чем то умалить Библию, и все по той же причине, только бы не воспринимать буквально. Христос говорил: для них все в притчах… Павел говорил: для одних слово о кресте юродство (безумие), а для других спасение, сила Божия. Для одних запах б. смертоносен, для других – приятное благоухание.

 • Геннадий

  Желание Иисуса Христа (согласно Евангелия)и желание каждого возрожденного человека от Библии – чтобы все стали такими как я (говорил Павел) т.е. уразумели Библию.