У Білорусі приватну книгарню оштрафували за сфабрикованою справою

*

У Мінську відбулось судове слухання, яке викликало гучний резонанс у незалежній пресі Білорусії. Економічний суд Мінська ухвалив постанову про стягнення з приватної книгарні «ЛогвінаЎ» штрафу і конфіскації річного заробітку через «незаконне отримання прибутку». Пише Сultprostir.

 

За офіційною версією книгарня не була зареєстрована у Міністерстві інформації, але власники магазину наголошували, що їхні численні заяви навмисно не розглядались. За припущенням Громадського об’єднання «Беларуская асацыяцыя журналістаў» підставою для таких дій стала опозиційна діяльність Ігоря Логвінава, засновника книгарні.

 

Судове засідання відбулось 9 січня без присутності представників преси, не у судовій залі, а у кабінеті судді. Оскарження вироку дозволено подати за 10 днів, хоча у його дієвість звинувачувана сторона не вірить.

 

Сам Ігор Логвінав так прокоментував ситуацію: «Сьогоднішнє рішення підкреслює абсурдність білоруського законодавства. Бо ніде у світі немає заборони на продаж книжок. Якщо наша влада прагне заборонити продаж книжок, то, мабуть, дуже скоро люди почнуть боятися їх читати, а бібліотеки стануть небезпечними місцями. Можливо, саме цього і прагне білоруська влада, щоб повністю контролювати інформаційний ринок країни».

Сultprostir