Помер один із найвідоміших польських письменників

*

Польський письменник і режисер Тадеуш Конвицький, якого називають “польський національний скарб”, помер у четвер на 89 році життя.

 

Конвицький вважається одним з найвідоміших сучасних польських письменників. Він народився у Литві у 1926 році. Під час війни навчався у підпільній гімназії, воював у партизанському загоні. У своїх творах він постійно повертався до теми війни та окупації.

 

Конвицький залишив багату творчу спадщину, він автор понад 20 романів, серед яких: “З обложеного міста”, “Дірка в небі”, “Хроніка любовних пригод”, “Бохінь”, “Сучасний сонник”, “Вознесіння” і “Ніщо або нічого”.

 

Тадеуш Конвицький також відомий як режисер, його вважають одним із основоположників польського авторського кінематографу. Він зняв безліч картин за своїми сценаріями, найвідоміші з них – “Останній день літа” (1958), “День поминання покійних” (1961), “Сальто” (1965), “Як далеко звідси, як близько” (1971), “Долина Ісси” (1982).

 

Книги і фільми Конвицкого переведені на безліч мов, у тому числі і на російську. Він був лауреатом багатьох міжнародних літературних і кінематографічних премій.

Gazeta.ua