Amazon вилучив книгу через велику кількість дефісів

*По-справжньому дивна історія сталася з письменником Гремом Рейнольдсом (Graeme Reynolds). Його електронну книгу видалили з інтернет-магазину Amazon за… надмірне використання дефісів!Все почалося зі скарги одного з покупців на те, що «деякі слова в книзі надмірно часто пишуться через дефіс».

 

Залишимо осторонь той факт, що дійсно існують такі люди, що пишуть скарги з такого приводу. Але ж Рейнольдс заплатив майже $ 2000 за професійну редактуру книги перед виданням. Книга – роман про перевертнів «Високий мавр 2: Божевілля». Втім, суть не в сюжеті. А в тому, що компанія Amazon серйозно сприйняла скаргу покупця і провела «лінгвістичну експертизу» за допомогою спелл-чекера. З’ясувалося страшне: більше 100 слів у романі з 90 000 слів містять дефіси.

 

12 грудня 2014-го Рейнольдс одержав листа від Amazon з результатами експертизи та повідомленням, що така статистика «суттєво впливає на читабельність» і, як результат, «ми прибираємо книгу через сукупний ефект на наших покупців».

 

Слід згадати, що у книги за 18 місяців з моменту виходу налічувалося більше 100 позитивних відгуків. Але це не вплинуло на рішення Amazon.

 

Письменник спробував заперечувати. Він написав, що «використання дефіса для зв’язування разом двох слів повністю відповідає нормам англійської мови». Але грамнацисти з Amazon виявилися невблаганні: «Оскільки якість вашої книги негативно впливає на задоволення від читання, ми прибираємо роман з продажу, поки ці проблеми не будуть усунені… Коли ви виправите слова з дефісами, будь ласка, опублікуйте книгу заново і зробіть її доступною для продажу.

 

Грем Рейнольдс у своєму блозі віддає належне Amazon за турботу про якість контенту в інтернет-магазині, але радить краще звернути увагу на тисячі 10-сторінкових електронних «книжок», які генеруються автоматично з вільного контенту (наприклад, з Вікіпедії) і виставляються на продаж.

На щастя, історія отримала великий резонанс – і Amazon повернула книгу в первозданному вигляді.

 

До речі, серед відгуків на перше місце зараз вийшов відгук якогось Дюка Леффлера: «Мені сподобалася книга, але я сподіваюся, що це версія без дефісів. Я читав редакцію з дефісами пару тижнів тому – і провів тиждень у відділенні інтенсивної терапії. У мене відмовили печінка і нирки, а лікарі порадили приймати якомога більше слів без дефісів, якщо я хочу жити».

GT