Бібліотеки опиняються під загрозою зникнення

*

Такого висновку дійшли британські дослідники, що збирали статистичні дані про стан бібліотек у своїй країні. Щорічне дослідження Королівського інституту державних фінансів та бухгалтерського обліку, на яке посилається The Guardian, зафіксувало у 2014 році втрату 49 філій цих установ, падіння кількості взятих у бібліотеках книжок, скорочення персоналу.

 

На думку британських активістів, які регулярно відстоюють існування бібліотек в тих чи інших містах, така погрозлива тенденція призводить до того, що держава через недостатню увагу до цього питання позбавляє певні верстви громадян можливості безкоштовно отримувати знання та шанс на здобуття вищої освіти.

 

Думку про те, що читальні віджили свій строк та є анахронізмом, активісти руху по захисту бібліотек вважають спекулятивною, вимагаючи їхнього перетворення на центри культури та спілкування. За статистикою кількість зареєстрованих користувачів бібліотек у Великобританії становить 9,9 мільйонів осіб, за загальної кількості населення у 64 мільйони.

Сultprostir