Книгу Віктора Шендеровича відмовилися не тільки продавати, але навіть друкувати

*Історія з відмовою книжкових магазинів продавати нову книгу відомого публіциста Віктора Шендеровича Блокада мозку” продовжилася відмовою друкарні друкувати тираж. Про це письменник повідомив в статті, опублікованій в “Новой газете“.

 

За його словами, “Блокада мозку – 2014” це збірка публіцистичних текстів поточного року. Шендерович нагадав про те, про що вже повідомляв раніше, а саме, що в жовтні “найбільша книготорговельна база відмовилася брати “Блокаду мозку” для поширення”. Відмовилися продавати книгу і самі магазини, коли видавництво звернулося до них безпосередньо.

 

“І тоді я пішов шляхом, второваним з фільмом “Петрушка”, – на краудфандинговий сайт Planeta.ru. Там тепер і можна зробити передзамовлення книги, причому за ціною, помітно дешевше крамничної”, – пише Шендерович і повідомляє, що буквально щойно дізнався від главреда “Захарова” Ірини Богат про те, що тепер друкарня відмовляється друкувати його книгу: “Директор чесно сказав, що боїться”.

 

Нагадаємо, раніше Шендерович також повідомляв, що був скасований його спектакль “Як тягали піаніно” з квінтетом Ігоря Бриля на сцені Московського міжнародного будинку музики. “Починаючи з 2000 року в місцях проведення моїх вистав час від часу проривало труби, гас світло і починалися позапланові ремонти; дирекція театру ім. Вахтангова навесні 2014 року раптово виявила, що купила у мене невдалу п’єсу – настільки невдалу, що вони скасували оголошену прем’єру… тобто суцільні еківокі і сором’язливе відведення очей. І ось, з нагоди настання льодовикового періоду, сказали нарешті прямо: пішов геть!” – відзначав Шендерович.

 

Нагадаємо також, що в Слідчому комітеті РФ пройшли допити літераторів і чиновників столичного уряду у справі про нецільове витрачання коштів при організації фестивалю “Книги в парках”, який проводить Александріна Маркво – цивільна дружина одного з соратників Олексія Навального, голови Фонду боротьби з корупцією Володимира Ашуркова. Викликаний на допит по телефону Шендерович не з’явився, оскільки повістку йому не прислали. Раніше Шендерович і викликаний також на допит поет Лев Рубінштейн повідомили, що брали участь у фестивалі безкоштовно і не були причетні до розподілу бюджету.

Gazeta.ua