Російських митців-опозиціонерів Шендеровича та Рубінштейна викликали на допит

*

Відомого публіциста Лева Рубінштейна і письменника-сатирика Віктора Шендеровича викликали на допит до Слідчого комітету Росії в рамках розслідування справи про розкрадання коштів при організації фестивалю “Книги в парках”. Про це обидва письменники повідомили на своїх сторінках у “Фейсбуці” в неділю, 7 грудня, передає Еспресо.TV з посиланням на Deutsche Welle.

Як пояснив у коментарі сайту “Грані.ру” Лев Рубінштейн, він “брав участь у фестивалі два роки тому на безоплатній основі та не мав ніякого відношення до розподілу бюджету”. Шендерович, у свою чергу пообіцяв “допомогти слідству вийти на слід зловмисників, які наживаються на безкоштовних літературних концертах у парках”.

 

Проект “Книги в парках”, завдання якого – відродити інтерес до читання, проходить раз на рік в декількох московських парках. Серед його організаторів – уряд Москви і креативне продюсерське агентство “Бюро 17”, керує яким цивільна дружина голови Фонду боротьби з корупцією Володимира Ашуркова.

 

СК РФ підозрює Ашуркова в розкраданні грошових коштів, зібраних на виборчу кампанію Олексія Навального на виборах мера Москви в 2013 році. Влітку 2014 главу Фонду боротьби з корупцією оголосили у федеральний розшук, а в жовтні стало відомо, що Ашурков попросив політичний притулок у Великої Британії.

Espreso.tv