У школах Фінляндії уроки письма замінять заняттями з набору тексту на клавіатурі

*

Більшість людей нині дуже рідко пишуть щось ручкою або олівцем. В основному, всі тексти набиваються на клавіатурах – віртуальних клавіатурах мобільних пристроїв або реальних клавіатурах ПК і ноутбуків. І ця тенденція тільки посилюється.

 

Влада Фінляндії вирішила йти в ногу з часом і замінити заняття з навчання письма прописними буквами і каліграфії для школярів заняттями з набору тексту на клавіатурі. Наскільки можна зрозуміти, навчання письму теж збережеться, але тут достатнім буде вважатися вміння писати текст друкованими літерами. Іншими словами, школярів початкових класів вчать, в основному, друкувати, а не писати що-небудь вручну прописом.

 

Щоправда потрібно відзначити, що уроки краснопису також зберігаються, але вже у факультативному вигляді, тобто їх відвідування не є обов’язковим. На факультативах учнів навчатимуть писати букви і слова ручкою на папері. Нововведення набирає чинності з осені 2016 року.

 

Звичайно, ця ініціатива органів влади викликає опір деяких батьків і чиновників – адже не у всіх школярів вдома є комп’ютери, та й не у всіх школах є достатня кількість ПК для навчання. Тим не менше, більшість фінів прихильно сприйняли новину про скасування уроків краснопису.

 

Деякі фахівці відзначають, що уроки письма розвивають дрібну моторику у дітей, що також сприяє розвитку певних ділянок мозку. Тому пропонується додати ще й уроки з трудового навчання  (робити щось своїми руками) або малювання як альтернативу уроків письма, у згаданому вище аспекті.

GT