Знайдено документи, що підтверджують арешт Джорджа Оруела

*

У 1931 році Джордж Оруел навмисно поводився таким чином, аби потрапити за ґрати. У Лондоні знайдено документи, що підтверджують правдивість мемуарів Джорджа Оруела, повідомляє The Guardian. Пише Espreso.tv.

 

У книзі «Фунти лиха в Парижі та Лондоні» автор розповідає про те, що в грудні 1931 він провів 48 захоплюючих годин під вартою.

 

Перебування у в’язниці було частиною соціального експерименту Оруела – він спеціально напився пива і віскі і спровокував поліцейських, щоб “відчути смак в’язниці і стати ближче до негідників і хуліганів”, як пізніше зазначав біограф письменника Гордон Боукер.

Фото: The Guardian

Лікар Люк Сібер з Університетського коледжу Лондона виявив судові записи, що стосуються Оруела, в Міському архіві Лондона. Якщо раніше літературознавці часто вважали опис тюремного досвіду автора “1984” фікцією, то тепер, каже Сібер, можна бути впевненими в тому, що ця частина мемуарів – практично “на 100% достовірний репортаж”.

 

Зокрема, записи демонструють, що Оруел вірно описав своїх співкамерників – молодої людини, що заважала дорожньому руху візком, а також іншого юнака, який зарізав дівчину (в мемуарах Оруел робить припущення, що їй вдалося вижити).

 

Джордж Оруел помер в 1950 році у віці 46 років. Найбільш відомий як автор антиутопії “1984” і сатиричної повісті “Скотний двір”.

 

Нагадаємо, за книгою “1984” незабаром створятьголівудський фільм.

Espreso.tv