Оксфордський словник назвав слово року

*

Укладачі Оксфордського словника англійської мови вибрали слово 2014 року. За версією редакції, головним словом роком стало «vape». Про це повідомляється в офіційному блозі словника. Пише Дождь.

 
Слово «vape» походить від англійського дієслова «vapour», який означає в дослівному перекладі «перетворювати в пар». «Vape» ж означає, як вказано в Оксфордському словнику, «вдихати і видихати пар, вироблений електронною сигаретою або схожим пристроєм».

 

Часте вживання слова «vape» припало на квітень 2014 року, а пік його вживання зафіксували у травні 2014 року. В серпні його вже додали в Оксфордський словник. Почастішання вживання цього слова пов’язано з популяризацією електронних сигарет: у квітні у Великобританії відкрили перше тематичне кафе для куріння електронних сигарет, а в тому ж місяці в Нью-Йорку пройшли протести проти куріння таких сигарет у приміщеннях.

 

Іншими претендентами на звання «слова року» були слова «bae» (іменник для вираження ніжних почуттів людині), «normcore» (тренд в моді, при якому люди носять звичайний невибагливий одяг) і «indyref» (іменник, що означає «референдум про незалежність»).

 

У 2013 році словом року, за версією Оксфордського словника, став неологізм «selfie», який означає «фотографія себе, яку користувач робить самостійно за допомогою смартфона і викладає її в соціальні мережі».

Дождь