У Санкт-Петербурзі працюють ЗМІ, що видають себе за українські

Про це повідомляє snob.ru із посиланням на газету  «Деловой Петербург».  За інформацією видання, журналісти працюють в одному приміщенні із компанією «Интернет Исследования». «Сноб» зауважує, що ця фірма займається підняттям іміджу мера Москви Сергія Собяніна в інтернеті, а також зниженням рейтингу Олексія Навального.

 

Газета стверджує, що «Новостное агентство Харьков» працює із Санкт-Петербурга, а його домен належить компанії «Невские новости». Її проект «Федеральное агентство новостей» офіційно працює на вулиці Савушкіна. Інформацію про купівлю харківського видання співвласник «Невских новостей» Євгеній Зубарєв підтвердив.

 

За наведеною на сайті «Новинне агентство Харьков» адресою редакції розміщене торгово-офісне приміщення, номер телефону – не обслуговується, а електронна пошта веде до московського готелю.

 

«Новостное агентство Харьков», як пише петербурзька газета, негативно висловлюються про США і позитивно – про російську політику. Інформація на ресурсі публікується російською та українською мовами.

 

Вона також наводить слова українського блогера Ігоря Бігдана, який заявляє, що йому відомі кілька європейських журналістів, які ведуть російську пропаганду та видають себе за українських.

 

Крім цього, видання стверджує, що з Москви контролюються сайти novorus.ru, newsdon.info, newslava.info та rus.kg, що схвалюють так звані ЛНР та ДНР. При цьому за адресою, вказаною на сайті newslava.info, розташований уряд Севастопроля.  правительство Севастополя. Водночас севастопольські чиновники заявляють, що у їхньому приміщенні ЗМІ не працює.

 

Керує проектом Андрій Сурков, власник готельного бізнесу в Москві. За словами бізнесмена, він фінансово забезпечує вказані сайти на 70%, а решта збирається за рахунок пожертв.

 

Як стало відомо зі зламаного у травні листування одного з фінансистів холдингу «Конкорд», агентство «Интернет Исследования», розташоване на вулиці Савушкіна у Санкт-Перетрбурзі, отримує гроші саме від них. «Конкордом» фінансуються також видання «Невские новости» та «Новостное агентство Харьков».

Osvita.Mediasapiens