Гонкурівську премію та винагороду 10 євро отримала психіатр

*

Лауреатом літературної премії Гонкурівської академії Франції стала Ліді Сальвер за роман «Не плакати». Про це пише ІА ПРО з посиланням на «Радіо Свобода».

 

Ліді Сальвер народилася у 1948 році на півдні Франції. Французьку мову вона вивчила, читаючи класичну літературу. Психіатр за освітою, вона досить пізно почала професійно займатися літературою. Проте, на її рахунку більше двадцяти творів, найбільш відомий з яких – «Компанія спектрів»  (1997 р.).

 

Чотирьох фіналістів журі Гонкурівської академії обрало з дев’яти претендентів за кілька днів до фіналу. Президент академії і глава журі журналіст і літературний критик Бернар Пиво оголосив, що фіналістами цього року стали Каміль Дауд, автор роману «Мерсі, контрольний опитування»; Пауліна Дрейфус і її роман «Те, що насувається»; Давид Фоанкінос, автор роману «Шарлотта»; Ліді Сальвер – за роман «Не плакати».

 

Гонкурівська премія названа на честь письменників-натуралістів братів Жюля і Едмона де Гонкур і з 1903 року присуджується за кращий роман. За традицією вона вручається на урочистій вечері в паризькому ресторані «Друан». Премія становить символічні 10 євро. А журі складається з десяти найбільш визнаних і відомих французьких літераторів. На сьогоднішній день це Бернар Пиво – президент академії, Едмонда Шарль-Ру, Дідьє Деку, Поль Констан, Патрік Рамбо, Тахар Бенжеллун, Режі Дебре, Франсуаза Шандернагор, Філіп Клодель і П’єр Ассулін.

 

Отримати Гонкурівську премію літератор може лише один раз в житті. Лише одного разу за 110 років існування одному автору вдалося отримати Гонкурівську премію двічі. У 1956 році Ромен Гарі отримав премію за свій роман «Коріння неба». А в 1975-му він же, тільки під літературним псевдонімом Еміль Ажар, отримав її знову за книжку  «Все життя попереду».

ІА ПРО