У російських підручниках напишуть про «освоєння і заселення Криму і всієї Новоросії»

*У Росії підручники історії, за якими вже навчаються учні цього року, будуть перевидані або доповнені інформацією про вплив Криму на становлення російської держави, а також про його «приєднання» до Росії. Як повідомили в прес-службі Міністерства освіти та науки РФ, видавництва вже отримали повідомлення та концепцію змісту, історико-культурний стандарт з переліком історичних дат, подій, персоналій, понять, обов’язкових для вивчення у школі, включаючи інформацію про півострів Крим і його історичне значення.

 

«Було прийнято рішення не вилучати підручники, за якими зараз навчаються школярі, але в короткі терміни перевидати їх, включивши інформацію про Республіку Крим. Деякі видавництва вже підготували і випустили оновлені підручники та навчальні посібники», – повідомили в прес-службі відомства.

 

Раніше Володимир Путін доручив включити необхідні глави в нову лінійку підручників історії, побудованих на єдиному історико-культурному стандарті. У зв’язку з тим, що нова «єдина лінійка підручників» з’явиться не раніше осені 2015 року – так як сам стандарт проходитиме експертизу лише в майбутньому році, – Міністерство освіти та науки РФ поки вирішило передрукувати підручники з історії, що діють та використовуються сьогодні.

 

Таким чином, у видавців два варіанти – повністю передруковувати підручник або видавати додаткові матеріали. Другим шляхом пішло видавництво «Русское слово», яке за дорученням адміністрації президента випустило не підручники, а методичні посібники для вчителів для використання при підготовці до уроку з історії Криму.

 

«Важливо, щоб маленькі громадяни Росії були в курсі тих подій, які відбуваються сьогодні, і отримали з рук вчителів адекватну і правдиву інформацію», – повідомив глава Міністерства освіти та науки Дмитро Ліванов про проведення серії таких уроків в російських школах.

 

У видавництві «Просвещение» підтвердили, що отримали звернення Міністерства з приводу поновлення підручників, і розповіли, які теми – крім факту возз’єднання Криму з Росією в цьому році – повинні бути включені в перевидані посібники, впровадження яких у школах заплановано на січень-лютий наступного року.

 

«В рамках навчальних комплексів в підручниках 8-10-х класів буде дано новий матеріал по Криму, а саме: інформація про приєднання Криму до Російської імперії в 1783 році, освоєння і заселення Криму і всієї Новоросії в XVIII-XIX століттях, посилені розділи з історії Кримської війни, згадані програми вирішення селянського питання та інших соціально-економічних проблем урядом П.Н. Врангеля в роки Громадянської війни, роль Криму в роки Великої Вітчизняної війни, – повідомив керівник Центру гуманітарної освіти видавництва «Просвещение» Олександр Данилов. – У підручнику для 6-го класу підкреслено значення Криму як території, з якої почалося Хрещення Русі».

Главком