Книжка «Напівлихий» Саллі Ґрін претендує на премію Карнегі

Письменниця Саллі Ґрін на своїй сторінці у Twitter повідомила про те, що її книга «Напівлихий»  увійшла до списку претендентів на британську літературну премію «Медаль Карнегі 2015» (The CILIP Carnegie Medal). Повідомляє Видавництво Старого Лева, яке у 2014 році видало книгу «Напівлихий» в українському перекладі Віктора Морозова.

*

Купити книгу.

«Довгий список» премії буде оголошений 10 лютого 2015 року, «короткий список» – 17 березня. Переможця назвуть у червні наступного року.

 

«Медаль Карнегі» – одна з найпрестижніших премій англомовної літератури. Заснована у 1936 році на честь філантропа Ендрю Карнегі, який заснував близько трьох тисяч бібліотек в англомовних країнах. Премія присвоюється книгам для дітей та підлітків, які були вперше видані у Британії. У різні роки у переліках номінантів та лауреатів премії були Клайв Стейплз Льюис , Вірджинія Вулф, Террі Пратчетт, Ніл Гейман, Джоан Роулінг та інші письменники.

 «Напівлихий»  – перша частина трилогії для підлітків, а також перший роман англійської письменниці Саллі Ґрін. У центрі сюжету Натан –  незвичайний підліток, він не вписується в жодну систему – ні в систему простих людей, ні в систему магів, до яких належить увесь його рід. Адже в ньому перемішалася кров матері, Білої відьми, і кров батька – найжорстокішого Чорного чаклуна. Він ЧБ, він Напівкодовий, той, на долю якого випадають жорстокі катування, ув’язнення в клітці, переслідування з боку Ради Білих чаклунів. Але він мусить звільнитися і втекти, щоб знайти свого батька і отримати три дари. Інакше він помре страшною смертю. Однак Ловці відстежують кожен його рух, і чи може він довіритися хоч комусь – брату, сестрі, чи принаймні дівчині, котру Натан кохає усім серцем…

 

Повний список претендентів на премію «Медаль Карнегі 2015»

Видавництво Старого Лева