В Астрахані встановлять пам’ятник Тарасу Шевченку

*

Одній зі шкіл повернули ім’я Кобзаря, а згодом тут планують вивчати українську.

 

Пам’ятник українському поету Тарасу Шевченку відкриють 24 жовтня, повідомляє Новый регион.

 

Бюст, що відлили в Челябінську, вже доставлений до міста та встановлений на території школи №4, якій минулого року повернули ім’я Шевченка.

 

«Бюст виконаний з чавуну, зверху нанесено спеціальне покриття, тому виглядає він як бронзовий. Ескіз ми узгоджували з генконсулом України в Ростові-на-Дону Віталієм Москаленко, він залишився ним задоволений», – повідомив начальник відділу країн СНД і регіонів Росії обласного Міністерства міжнародних зв’язків Сергій Лихоперський.

 

Рішення про встановлення бюста в Астрахані було прийнято в 2013 році. Виготовити його в рамках двосторонньої співпраці повинна була Обласна адміністрація Рівненської області України, але з об’єктивних причин їм не вдалося виконати досягнуті домовленості.

 

За словами представника міністерства, бюст зроблений на спонсорські кошти, причому майже половину суми зібрали вчителі школи. Висота пам’ятника 80 см, ширина – 60 см. Його відкриття пройде в рамках святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, яке в Астраханській області відзначають протягом усього 2014 року.

 

Лихоперський повідомив, що запрошення на церемонію відправлені до Посольства України, а також генконсулу Москаленко. У школі йдуть останні приготування до урочистої події.

 

Будівля навчального закладу відреставрована, школярі спільно з національним товариством «Славутич» готують святковий концерт, на якому звучатимуть мотиви українських пісень і вірші Тараса Шевченка.

 

Як підкреслила директор навчального закладу Ольга Негрова, в планах школи – відкрити музей імені Шевченка та організувати факультативи з вивчення української мови та української культури. Викладача, який володіє українською мовою, вже знайшли.

Espreso.tv