Нобелівський лауреат з літератури присвятив нагороду онукові

*

За словами літератора Патріка Модіано, він навіть не міг припустити, що нагорода дістанеться саме йому. Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на “ТАСС“.

 

Французький письменник Патрік Модіано, якого довго не могли знайти, щоб привітати, назвав трохи нереальним і навіть дивним присудження йому Нобелівської премії з літератури за 2014 рік. Виступаючи на імпровізованій прес-конференції в паризькому видавництві “Галлімар”, що випускало всі його книги, літератор, трохи соромлячись через підвищену увагу, розповів, що хоче присвятити цю перемогу своєму онукові, який по праву народження має шведське громадянство.

 

“У мене є зв’язок зі Швецією. Мій онук – швед, і я присвячую цю нагороду йому, бо це його країна. Це все мені здається трохи нереальним, адже відразу в пам’яті виникають спогади дитинства – той же Камю (лауреат Нобелівської премії з літератури 1957 року, – Ред.), мені тоді тільки мало виповнитися 12 років, а потім і інші… Трохи нереальним мені здається і те, що мене порівнюють з людьми, якими я сам захоплювався, – повідав Патрік Модіано.

 

За словами автора, дізнавшись про присудження йому Нобелівської премії, він “згадав про всіх, з ким був знайомий і хто був набагато старший”.

 

“Їм би це здалося трохи дивним, очевидно… Очевидно, ми не помічаємо, як самі старіємо”, – зауважив Модіано.

 

Як визнав літератор, новина застала його зненацька – він прогулювався по місту, і навіть подумати не міг, що Нобелівська премія дістанеться саме йому.

 

“Я йшов вулицею, був трохи здивований. Це було несподівано, я такого не припускав”, – запевнив письменник, зазначивши, що не встиг розібратися, з яким формулюванням Нобелівський комітет вирішив вручити йому почесну нагороду.

 

“Хотілося б дізнатися, як вони пояснили цей вибір, мені не терпиться подивитися, з яких причин вони мене обрали”, – додав Патрік Модіано.

 

Про присудження Патріку Модіано Нобелівської премії з літератури 2014 9 жовтня оголосив постійний секретар Шведської академії Петер Енглунд. Французький літератор удостоєний нагороди “за мистецтво пам’яті, яким він пробудив найнезбагненніші людські долі й розкрив світ окупації”, йдеться в супровідному листі Нобелівського комітету. Модіано став 15-м в історії французом – лауреатом цієї премії.

Espreso.tv