Провідні газети Європи: “Майбутнє ЄС вирішується сьогодні в Східній Україні”

*Редактори ключових ліберальних газет Європи звернулися з відкритим листом до урядів Євросоюзу про політику щодо Росії та Путіна.

 

Текст листа підписаний Адамом Міхніком, редактором польської «Газети Виборчої» (Gazeta Wyborcza) і Пітером Володарськи, головним редактором шведської «Дагенс Нюхетер» (Dagens Nyherer).

 

Це звернення підтримано також Le Monde (Франція), Diе Welt (Німеччина), El País (Іспанія), La Stampa (Італія), de Volkskrant (Нідерланди), Der Standard (Австрія), Hospodarske Noviny (Чехія), Denník SME (Словаччина ), Dario de Noticias (Португалія), Lietuvos Rytas (Литва).

 

«Лицемірство, дурість і мовчання інтелектуальної еліти, художників, вчених і ЗМІ перед обличчям просування нацистського і сталінського тоталітарних режимів завжди залишатиметься в сумній пам’яті ХХ століття. Закриття очей на анексію Австрії, Чехословаччини, Прибалтики завжди залишиться ганьбою Європи. Ніхто не говорив так красиво про мир і міжнародні закони, як Гітлер і Сталін; і ніхто не зробив так багато злочинів, як ці диктатори.

 

Сьогодні, Європа мовчить про агресивну імперіалістичну політику Президента Російської Федерації Володимира Путіна. Захід мовчки терпить його агресивну політику, яка явно порушує суверенітет інших країн: Молдови, Латвії, Грузії, і, в першу чергу – України.

 

Європейський союз діє так, як наче він велика нейтральна Швейцарія в сучасному світі – це стосується політичних і бізнес-еліт. Але Європа – це не велика Швейцарія. Дві криваві світові війни почалися тут.
Тому, ми – інтелігенція, журналісти, вчені – повинні бути пильними і попереджати як сучасні «Капітолійські гуси». Ми не повинні бути в полоні старих ілюзій; ми не повинні приймати конформізм. Наш обов’язок – говорити чітко, рішуче і зараз », – такими словами починається звернення головних редакторів європейських ліберальних видань.

 

«Нинішня війна з Україною, почалася з анексії Криму», – нагадують керівники найбільших газет Європи.
«Умиротворення – це дорога в нікуди. Путін не політик європейського типу; це політик, чий життєвий шлях є постійним авантюризмом», – наголошується у зверненні.

 

«Ми – головні редактори газет з усіх країн Європи – закликаємо лідерів країн Європейського Союзу зупинити агресивну політику президента Путіна. Досвід учить, що діалог з Путіним – це трата часу – якщо тільки не базується на єдності і твердості. […] Пан Путін досі постачає зброю і найманців на схід України. Він продовжує збирати свої війська вздовж кордону. Але Україна має право обирати шлях європейської демократії, і українці мають право жити в чесній державі. Можливо, майбутнє Європейського союзу вирішується сьогодні в Східній Україні», – підкреслюється у зверненні.

 

«Країни Європейського Союзу повинні використовувати всі засоби тиску: припинення поставок зброї до Росії, економічні та політичні санкції. Солідарність проти пана Путіна – це реальна відповідь на українську кризу», – вважають головні редактори провідних європейських газет.

20 хвилин