Першу надруковану англійською мовою книгу продали за $1,86 млн

*

На аукціоні в Лондоні пішло з молотку видання, опубліковане в 1474 році.

 

У столиці Великобританії відбувся аукціон Sotheby’s, на якому визначили власника видання роману Рауля Лефевра “Розповіді з історії Трої”, повідомляє ИТАР-ТАСС.

 

Книга у перекладі з французької є першим екземпляром, надрукованим англійською мовою, це відбулося у 1474 році у місті Брюгге. В той час майже всі книги в Європі видавалися латиною, повідомляє Daily Express.

 

Типографія у лондонському Вестмінстері з’явилася двома роками пізніше, у 1476 році. Вихід першої англійської друкованої книги датується 1477 роком, це була книга “Вислови філософів”, що містила у собі роздуми та цитати великих мудреців.

В Європі книгодрукування поширилося в XV столітті.

 

Представники аукціону повідомляють, що за купівлю книги змагались троє колекціонерів, і кінцева ціна – $1,86 млн – майже у півтора рази підвищилася у порівнянні із стартовою ставкою,  £600 тис.

 

Аукціони – улюблена розвага колекціонерів, можливість поповнити свою скарбницю унікальними речима та привід для світської зустрічі. Проте, ці задоволення можна дозволити собі, не виходячи з дому, завдяки популярному інтернет-аукціону eBay. Тут кожен бажаючий з онлайн-гаманцем може придбати що завгодно, від кукурудзяного пластівця до селища в Італії.

Espreso.tv