Читання дітям вголос корисні для розвитку дитини

yak-privchiti-do-chitannya-dityayАмериканська академія педіатрії оголосила нові керівні принципи, згідно з якими лікарям рекомендують говорити з батьками не тільки про корисність здорового харчування і профілактики захворювань, а й про те, що читання дітям вголос і розмови з дітьми з найперших днів життя малюка корисні для розвитку. Ці заходи були прийняті в результаті спільної ініціативи від фонду Клінтона і програми Next Generation, спрямованої на скорочення «словесного розриву» та підвищення якості життя дітей.

Дослідження показало, що 5-річні діти із сімей, що знаходяться у важкому матеріальному стані, чують на 30 мільйонів слів  менше у порівнянні з малюками з благополучних сімей. Враховуючи той факт, що кількість слів, почута від батьків, впливає на словниковий запас дітей, що надалі позначається на успіхах у навчанні в школі.

Педіатри в США оглядають за рік близько 16 мільйонів дітей у віці до 5 років. Саме тому інформування батьків через лікарів дозволить досягти хороших результатів у пропаганді читання дітям вголос.

Дослідження також показало, що діти, яким батьки читали кожен день, після того, як були здатні читати самі, багато часу проводили з книгою. У зв’язку з цим президент США виступив 25 червня на підтримку цієї ініціативи. Барак Обама вважає, що найближчим часом необхідно внести зміни в освітні програми для дітей дошкільного віку, які стануть ефективним інструментом у допомозі батькам.

Рositime