Міжнародна організація письмеників засудила брехливу російську пропаганду

*Російська влада “використовує слово для знищення змісту”, заявили відомі світові письменники й поети, члени міжнародної організації РЕN.

Нобелівські лауреати Маріо Варгас Льйоса та Томас Транстремер, російська письменниця Людмила Улицька та інші культурні діячі засудили “шквал пропаганди”, що супроводжує “безперервні акти агресії по відношенню до України з боку Російської Федерації”.

 

Про це ішла мова на конференції міжнародного об’єднання письменників, поетів та журналістів PEN International у Стокгольмі, пише The Guardian.

 

Як висловилися учасники, проти свободи слова в Росії здійнялося справжнє “цунамі”. Це і прирівнювання громадських організацій до “іноземних агентів”, закони, спрямовані проти людей нетрадиційної сексуальної орієнтації, “закон про дозвіл блокування вебсайтів без судового ордеру; закони, що забороняють суперечки щодо російської історії; закон про образу релігії”.

 

“В ім’я безпеки права людини небезпечним чином зводяться нанівець”, – зазначили письменники.

 

“Відбулася незаконна анексія Криму, що змушує нас всерйоз хвилюватися за татарське населення, після цього озброєні групи чоловіків почали творити насильницькі безчинства в східній частині України з метою дестабілізації країни. Українська PEN заявляє про застрелених, убитих, викрадених та закатованих журналістів та цивільних громадян”, – говорилося на зібранні.

 

Людмила Улицька казала про “брехню, що отруює мозок тих, у кого немає інших джерел інформації”. Професор Києво-Могилянської академії Олександра Гнатюк говорила про “пропаганду, запущену для того, щоби створювати ворогів”.

 

Канадський письменник Джон Ралстон Соул, Льйоса, Транстремер та інші підписалися під заявою організації.

 

“… У будь-якій країні на передовій у цій ситуацій опиняються журналісти… Ми захоплюємося їхнью мужністю та звертаємося до тих, на кого тиснуть, щоби вони пам’ятали, як сказав Лев Рубінштейн, “пропаганда є руйнуванням мови”, – підсумували автори.

Українська правда. Життя