Російський письменник благає Путіна схаменутися, щоб уберегти два народи від гори трупів

*Російський письменник Володимир Войнович стверджує, що якщо уряд Російської Федерації вчасно не схаменеться, то війна з Україною закінчиться горою трупів.Так, Войнович впевнений в тому, що такими діями по відношенню до сусідньої держави Росія насамперед шкодить саме собі. Письменник стверджує, що якщо російському уряду абсолютно байдужа доля України, то варто було б подумати про власну державу.Варто відзначити, що раніше письменник вже висловлював власні погляди з приводу російської політики щодо України. Тоді Войнович припустив, що війни не буде, так як в іншому випадку і українські, і російські матері будуть отримувати цинкові труни, як колись з Афганістану.За його словами, найстрашніше – це бути негідником. «Куди гірше втратити добре ім’я, ніж бути підданим якихось переслідувань або утисків з боку уряду. Саме тому я дещо дозволяв собі в радянський час і не трусився потім від страху», – підкреслив Войнович.


Письменник розповідає, що теперішнє становище для українського населення дуже тривожне, так само як і для всіх, хто живе в Росії. «Природно, свою роль грають і пропагандистські передачі про нацистів, «бандерівців» і фашистів, яких не існує, та й взагалі вся ця метушня навколо України, яка постійно підігріває в росіянах різке бажання йти кудись і захищати когось, проте з якоїсь причини ніхто не бажає думати, який може початися кошмар в тому випадку, якщо розгориться серйозне протистояння», – говорить Войнович.


«Я дуже сподіваюся на те, що все-таки справжньої війни не буде, проте хто може сказати, що з себе представляє справжня війна? Правда, Крим Україна втратила надовго. Природно, я засуджую анексію, так як вона ніяк не вписується в існуючі правові або які-небудь інші рамки. Крім цього – розширення кордонів за рахунок захоплення територій, які належать іншій державі – це вже давно застарілий вчинок. У всьому світі є величезна кількість держав, що межують зі слабкими, або з малими, проте вони на них не йдуть війною. Наприклад, навіщо Італії захоплювати Сан-Марино, а Франції – Монако? Ну або ж Іспанії ту ж Андорру? Це їм навіть у голову не приходить, чого не скажеш про Російську Федерацію», – розповідає письменник.

Artnews.in.ua