У Росії ухвалили законопроект про заборону мату у творах мистецтва

*У середу, 23 квітня, Держдума в третьому, остаточному, читанні прийняла законопроект, що забороняє видачу прокатних посвідчень фільмам, що містять нецензурну лайку. Також вводяться штрафи за мат у театральних постановках, концертах і фільмах, що йдуть в кінотеатрах, передає ИТАР-ТАСС. Передбачається, що закон вступить у дію 1 липня 2014 року.

 

Авторами документа виступила група депутатів на чолі з головою думського комітету з культури Станіславом Говорухіним (“Єдина Росія”).

 

Нагадаємо, рік тому в Росії було законодавчо заборонено матюкатися в ЗМІ. Причому Роскомнадзор поклав на мережеві видання повну відповідальність за чужий контент на своїх сторінках, а депутати взялися міркувати про те, що блогери можуть змусити їх розповсюдити заборону на матюки на весь інтернет.

 

Закон вводить штраф за організацію “публічного виконання твору літератури, мистецтва або народної творчості, що містить нецензурну лайку, за допомогою проведення театрально-видовищного, культурно- просвітнього або видовищно-розважального заходу”.

 

У театральних постановках, відповідно до закону, може вживатися тільки літературна російська мова. Визначати слова і вислови, які не відповідають його нормам, буде незалежна експертиза.

 

Штрафи за порушення закону для громадян становитимуть від 2 тис. до 2,5 тис. рублів, для посадових осіб – від 4 тис. до 5 тис. рублів, для юридичних осіб – від 40 тис. до 50 тис. рублів. Крім того, закон передбачає заборону видачі прокатного посвідчення фільмам, в яких звучить ненормативна лексика. За показ кіно без прокатного посвідчення вводяться штрафи від 50 тис. до 100 тис. рублів. Повторне порушення загрожує вже штрафом від 100 тис. до 200 тис. рублів або призупинення прокатної діяльності до трьох місяців.

 

Закон зобов’язує виробників розміщувати на аудіовізуальній продукції та книгах попередження “нецензурна лайка”, при цьому подібні товари обов’язково повинні продаватися в запечатаній упаковці.

 

Дані норми не поширюються на продукцію, яка випущена до дня набрання законом чинності.

Newsru.com