У Росії перебрехали назву монографії американця про ОУН

*Академічна праця американського історика Джона Армстронґа “Український націоналізм” (1955 року) видана цьогоріч у Росії під назвою “Истоки самостийного нацизма: к чему пришла Украина в ХХІ веке”.

 

Книгу видало у 2014 році видавництво“Центрполіграф” – одне з найбільших приватних видавництв РФ.

 

Під таким заголовком її можна придбати у більшості книжкових онлайн-магазинах.

 

Професор Джон Армстронґ – американський політолог та історик, один із чільних спеціалістів з історії радянської управлінської бюрократії.

 

Його робота “Український націоналізм: 1939-1945” є академічною монографією, класичною, безпристрасною і відомою в наукових колах. Під час підготовки до написання Армстронґ узяв численні інтерв’ю в безпосередніх учасників подій, вивчав тогочасні документи.

 

Особливістю його наукової роботи була праця не тільки в бібліотеці чи архіві, але й “у полі” – він вільно володів українською, російською, німецькою та французькою мовами, що дозволило провести унікальні інтерв’ю з очевидцями.

 Книга на одному з онлайн-магазинів

“Український націоналізм” було видано в 1955-му і перевидано в 1963 і 1990 роках. У 2008 році працю було видано російською.

 На іншому сайті раптом зникли 10 сторінок із книги. Залишалася тільки назва, а інше “затерялось :(“

Що змусило книговидавців змінити назву написаної в 1950-х роках наукової роботи “Український націоналізм: 1939-1945” на “Истоки самостийного нацизма: к чему пришла Украина в XXI веке”, не повідомляється. Автор книги помер у 2010 році.

 

Як відомо, у квітні 2014 року з російських книжкових магазинів зникло наукове дослідження російського історика про ОУН.

 

У 2012 році повідомлялося про включення до переліку заборонених на території РФ видань книг про Голодомор в Україні 1932-33 років.

Історична правда