“Російську премію” для зарубіжних російськомовних літераторів отримав кримський поет

*Поет із Сімферополя Андрій Поляков став переможцем IX міжнародного літературного конкурсу “Російська премія” в номінації “Поезія”. Він нагороджений за книгу віршів “Лист”, номіновану до участі в конкурсі літературним об’єднанням “Кримський клуб”, повідомляє Colta.ru.

 

“Російська премія” присуджується російськомовним письменникам, котрі живуть в будь-якій країні світу за межами Російської Федерації. Вшанування лауреатів премії відбулося у вівторок у Москві.

 

Друге місце в поетичній номінації зайняв Шамшад Абдуллаєв з Фергани (“Наближення окраїн”), третє – поет з Баку Ніджат Мамедов (“Місце зустрічі всюди”).

 

Кращим у номінації “Мала проза” визнали збірку оповідань “Тимур і його літо” молодого письменника з Алма-Ати Іллі Одегова. Друге місце у Олександра Стесіна з Нью-Йорка за книгу повістей “Вернись і візьми”. Третьою в номінації стала Олена Стяжкіна з Донецька – автор циклу “Один талант”.

 

У номінації “Велика проза” переможцем став молодий білоруський письменник Саша Філіпенко за його дебютний роман “Колишній син”, присвячений Білорусії. Роман уже відомого російському читачеві Олексія Нікітіна з Києва “Victory park” посів друге місце у цій номінації. Його книга вийшла у видавництві Ad Marginem буквально напередодні церемонії. Диплом третього ступеня отримав письменник з Вашингтона Валерій Бочков за твір “На південь від Вірджинії”, передає ИТАР -ТАСС.

 

Міжнародний літературний конкурс “Російська премія” заснований у 2005 році з метою “збереження і розвитку російської мови як унікального явища світової культури та підтримки російськомовних письменників світу”. Спочатку це була премія, якої відзначалися письменники Середньої Азії та Закавказзя. Потім географія учасників розширилася до меж всього колишнього СРСР, а з 2010 року нагороду стали вручати авторам незалежно від того, в якій країні вони живуть. Головне, щоб твори були написані російською мовою.

 

Конкурс проводиться у трьох номінаціях: “Велика проза” (романи) , “Мала проза” (збірки оповідань і повісті) і ” Поезія”. Переможець у кожній номінації отримує премію в розмірі 150 тисяч рублів. Лауреати, що зайняли 2-е і 3-е місця в кожній номінації, отримують по 60 тисяч рублів і 45 тисяч рублів відповідно.

 

У роботі журі “Російської премії” 2013 брали участь Олександр Кабанов, поет та головний редактор журналу “ШО” (Україна), письменники Андрій Курков (Україна), Олена Скульська (Естонія) і Герман Садулаєв (Росія), поет і письменник Євген Абдуллаєв (Узбекистан), письменник і літературний критик Олександр Архангельський (Росія), літературний критики Борис Кузьмінський (Росія). Очолює журі Сергій Чупринін, історик літератури, головний редактор журналу “Знамя”.

Newsru.com