Світ попрощався з Маркесом тисячею жовтих метеликів

*

У Мехіко в Палаці образотворчих мистецтв пройшла траурна церемонія прощання з колумбійським письменником, лауреатом Нобелівської премії Габріелем Гарсіа Маркесом. Попрощатися з літератором ввечері в понеділок, 21 квітня, прийшли рідні, друзі, політики, діячі мистецтва і кілька тисяч шанувальників.

 

Коли урну з його прахом тільки вносили в будівлю, багато хто почав викрикувати «Габо», повідомляє Reuters, деякі стали грати на музичних інструментах, зокрема, бубнах і маракасах.

 

На церемонії прощання були присутні президенти Мексики і Колумбії, які висловили співчуття вдові письменника Мерседес Барча і двом його синам Родріго і Гонсало.
Учасники церемонії обсипали зал пелюстками жовтих троянд, улюблених квітів Маркеса за життя. Одночасно з цим на площі перед Палацом витончених мистецтв в небо запустили тисячі паперових жовтих метеликів – як нагадування про вірних супутників героя роману Маркеса «Сто років самотності».

 

Габріель Гарсіа Маркес помер у віці 87 років в минулий четвер, 17 квітня, через распіраторні захворювання та ниркову недостатність.

День