Авторкою Євангелія від Луки може бути Марія – матір Ісуса

*До такого висновку прийшов лондонський історик-любитель після того, як уважно проаналізував текст писання.
Історик Адам Бредфорд вважає, що євангеліст Лука, грецький лікар і автор Євангелія свого імені, швидше за все був всього-навсього переписувачем. Справжнім же автором цього документа, який він записав з її слів, мала бути мати Ісуса Христа, Марія. Бредфорд вважає, що такі подробиці з дитинства Ісуса, які містяться в ньому, могли бути відомі тільки його матері. Справжнього автора, до того ж, видає велику кількість типових жіночих слів і термінів. Наприклад, Євангеліє від Марка воно перевершує за цим показником більш ніж удвічі: 116 і 247 відповідно.

 

Явна перевага у третього Євангелія, до речі, найбільшого і такого, що містить найбільше інформації про дитинство і життєвий шлях Ісуса Христа після 30 років, і у використанні виразів, які могла вжити тільки вдова. У Євангелії від Луки їх 9 в той час, як в Євангелії від Іоанна – жодного.

 

Причому спочатку третє Євангеліє було, на думку Адама Бредфорда, чимось на зразок юридичного документа. Лука написав його в підтримку святого Павла, який тоді якраз потрапив у в’язницю в Римі за те, що підтримував Ісуса. У Римській імперії в ті часи це вважалося політичним злочином.

 

До речі, Бредфорд упевнений, що Марія була дуже освіченою для свого часу жінкою, а не неписьменною жінкою, як вважає церковна традиція.

 

“Головну інформацію про народження і дитинство Ісуса в Євангелії від Луки могла дати тільки Марія, – цитує історика-любителя Адама Бредфорда Daily Mail. – Вона була єдиною людиною, яка залишилася в живих у той час, коли Лука писав своє Євангеліє. Усі записи в ті часи робилися виключно чоловіками і виключно чоловічою мовою. Тим часом у Луки дуже багато слів і фраз, які могла вжити тільки жінка”.

До такого висновку Адам Бредфорд, лікар з Лондона за основною професією, прийшов у своїй книзі “Євангеліє від Луки, розказане Марією”, яку він написав після уважного аналізу Євангелія від Луки грецькою та арамейською мовами.

 

Адам Бредфорд не вперше привертає увагу прихильників теорій змов. В іншій своїй книзі він, наприклад, стверджує, що Ісус Христос був сином не тесляра, а архітектора.

kp.ua