У Москві на «Марші правди» нагородили найкращих брехунів у ЗМІ і слухали пісні «Океана Ельзи»

*На «Марші правди», що проходить на проспекті Сахарова в Москві, оголошують найкращих брехунів серед російських журналістів у різних номінаціях. Про це «Телекритиці» стало відомо з прямої трансляції «Радио Свобода».

Антипремія носить назву «Махровий тіпун». Переможців визначено у кількох номінаціях шляхом інтернет-голосування.

 

Найпершою переможницею стала ведуча  «Первого канала» Єкатєріна Андрєєва. Вона здобула першість у номінації «Божья роса» із формулюванням «за повне відкючення свідомості при проголошенні брехні».

Найкращим претендентом на титул «Нас всех тошнит» став Дмітрій Кисельов. Диплом «за найвищі досягнення на терені брехні» ведучі урочистої церемонії антипремії намагалися вручити під сканування натовпу «По-зор! По-зор!». Однак ведучий на сцені не з`явився – як й інші лауреати антипремії.

Також пан Кисельов переміг у номінації «Врет как дышит» із формулюванням «за непробивну безсоромність».

У номінації «Ниже плинтуса» переміг російський журналіст, автор документальних фільмів на «гострі» теми Аркадій Мамонтов. Цого відзначено дипломом «За убогість брехні, розрахованої на убогість свідомості».

У номінації «Фабрика лапши» переміг керівник ВГТРК Олег Добродєєв. Його відзначено «за трудові заслуги з масового виробництва брехні». 

Найкращим з-поміж претендентів на здобуття перемоги у номінації «С пеной у рта» став політолог Сергій Кургінян – «за натхненну істеричність брехні».

Перемогу в номінації «Золотая диарея» виборола українка за походженням, спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко. Її відзначено «за найбезумнішу та найбезглуздішу брехню».

Цитата Валентини Матвієнко, що принесла їй тріумф у антипремії «Махровий тіпун», та висловлювання інших номінантів на  здобуття «Золотої діареї»: 

Як писала «Телекритика», акція є протестом проти пропаганди в російських ЗМІ.

Одним з організаторів акції є головний редактор мережевого видання «Ежедневный журнал» Олександр Риклін. До складу експертно-сценарної ради увійшли, зокрема, Лев РубінштейнДмитро БиковГеоргій Сатаров.
За підрахунками учасників, до «Маршу правди» у Москві долучилися близько 5 тисяч громадян і журналістів.

 

Гасла акції: «За чесні незалежні ЗМІ!», «За право на інформацію!» і «За відкрите суспільство, проти ксенофобії». Приводом для акції протесту стали останні події з життя російських мас-медіа, зокрема, ситуація з телеканалом «Дождь» – відмова операторів пускати канал на дециметрові частоти, зміна керівництва «Ленты.Ру», створення нової пропагандистської кремлівської структури «Россия сегодня» на базі РІА «Новости».

 

Мітинг тривав понад дві години й завершився транслюванням запису пісень «Океану Ельзи».

Телекритика