Фільм Рязанова “Гараж” пройшов цензуру на російському телебаченні

*В Росії розгорівся черговий цензурний скандал. Телеканал ТВЦ під час показу фільму Ельдара Рязанова «Гараж» «запікав» слово «хренотня» в одному з діалогів головних героїв.

Редакторам не сподобалася фраза актора Георгія Буркова, який у відповідь на пропозицію розселити «нещасних мавп» в сибірській тайзі, темпераментно вигукнув: «Що за хренотня? Мавпи там перемерзнуть!», передає Lenta.ru.

Рішення піддати цензурі фільм Рязанова керівництво ТВЦ поки ніяк не прокоментувало.

У свою чергу сам Рязанов в інтерв’ю радіо «Эхо Москвы» назвав такі дії каналу ідіотизмом. «Важко коментувати ідіотизм. Я подивився телевізійну програму. Там стоїть віковий ценз «6+». Це означає, що фільм «Гараж» можуть дивитися діти старше 6 років. Що вже тут запікувать?! Немає слів. Коротше кажучи, маразм міцнішає», – заявив Рязанов.

На питання, чи буде він якось розбиратися з цим, режисер відповів: «Я не знаю. У мене на це немає сил. А толку ніякого не буде, я думаю. Ну не робити ж з цього судовий процес. Ідіотів так багато в країні, зі всіма не пересудишся. Мене це не засмутило, тому що це найкраща реклама. Про що ви говорите?! Ви можете мене підозрювати, що я заплатив великі гроші».

Нагадаємо, наприкінці грудня 2013 Роскомнадзор склав список слів, які недопустимі в ЗМІ. Забороняються чотири слова, а також всі утворені від них мовні одиниці. Сюди увійшли «нецензурні позначення чоловічого статевого органу, нецензурне позначення жіночого статевого органу, нецензурне позначення процесу злягання і нецензурне позначення жінки розпусної поведінки».

У Роскомнадзорі заявили, що непристойні і грубо-просторічні слова і вислови, що їх містять, які не відносяться до нецензурних, можуть використовуватися в друкованих та інтернет-ЗМІ з віковим обмеженням «16+». На радіо і телебаченні вони дозволені після 21:00.

Espreso.tv