Британське видавництво боїться друкувати книгу про минуле Путіна

*Видавництво Cambridge University Press відмовилося від публікації книги про Путіна і його життя в Петербурзі, яку запропонувала дослідниця Росії професор Карен Дейвіш.

 

Про це пише в блозі The Washington Post оглядач Адам Тейлор. Він не приховує здивування: адже інформація про Путіна в даний момент дуже популярна. “Судячи з листів, опублікованих в Economist минулого тижня, пояснення в тому, що видавництво нервує із-за можливості звинувачень у наклепі”, – пише автор.

 

В центрі уваги автора – зліт Путіна в політиці “від Дрездена до Кремля”. Докладно вивчений „петербурзький” період і перші сто днів президентства В.Путіна.  Вся інформація взята з газет і документів, наявних у відкритому доступі.

 

В інтерв’ю з Дейвіш, професором Університету Майамі, яке публікує Тейлор, авторка зазначає: „ У книзі я намагаюся відповісти на питання: коли група Путіна вирішила зробити те, що, вочевидь, зробила, – створити корпоративістський, клептократичний і авторитарний режим? Вважаю, ключові рішення були прийняті в 1990-х, і логіка їхніх цілей – відтворення сильної держави, де б вони контролювали командні висоти економіки заради політичної влади і особистої вигоди”.

 

“Що стосується російської мафії, то я згодна з думкою іспанського прокурора Хосе Гринди Гонсалеса, яка стала відома через Wikileaks: ті представники російської організованої злочинності, які готові працювати з Кремлем, чи не піддаються тиску. Вважаю, що ця практика почалася в 1990 -х”, – додала Дейвіш.

 

„Наскільки зараз актуальний петербурзький період життя Путіна?”, – запитує кореспондент в авторки.

“Всі особи зі списку санкцій [США] – ключові персонажі моєї книги”, – відповіла Дейвіш.

Espreso.tv