35% росіян не прочитали жодної книги

*Російські філологи нарікають на скорочення кількості читацького населення та засміченість російської мови.

Про це повідомила президент Російської академії освіти, президент Санкт-Петербурзького державного університету, філолог Людмила Вербицька, яку цитує Інтерфакс.

 

За її словами, головні тенденції в розвитку російської мови в останні роки – порушення норм, поширення ненормативної лексики, сленг і заміна російських слів іноземними.

 

“За результатами опитування, в 2012 році 35% росіян не прочитали жодної книги. Вдумайтеся в цю цифру. А ті, що прочитали: на першому місці детективи, потім фантастика і фентезі, потім класичні та історичні романи і так далі. На останньому місці – поезія”, – сказала Вербицька.

 

“Одна з причин: діти все рідше бачать батьків з книгою в руках. Тільки 10% батьків читають книги своїм дітям дошкільного віку”, – зазначила вона.

 

За її словами, ступінь розкутості російської мови досягла межі. “Більш вульгарними стали за останні роки слова-паразити. Раніше були “на самом деле”, “фактически”, “вообще-то” і так далі. А зараз що? “Блін”, “прикинь”, “прикольно”, “типо того”, “как бы”. З цим “как бы” треба боротися”, – підкреслила Вербицька.

 

Також вона повідомила, що з 1989 року в російську мову потрапляє щорічно приблизно по 2 тисячі іноземних слів. На думку філолога, не всі з них заслуговують того, щоб залишитися в російській мові.

Українська правда. Життя