“Вогнестійке” видання роману Бредбері “451 градус за Фаренгейтом” продано за 17,5 тис. доларів

*У Нью-Йорку проданий з аукціону в середу за 17,5 тис. доларів рідкісний екземпляр одного з найвідоміших футуристичних романів американського фантаста Рея Бредбері  (1920-2012) “451 градус за Фаренгейтом”, повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на представників аукціонного дому Heritage Auctions, які нагадали, що даний екземпляр підписаний автором і його обкладинка зроблена з вогнетривкого матеріалу на основі азбесту.

 

“При цьому сторінки в даному екземплярі – звичайні, паперові, вони якраз горять дуже добре”, – зазначив директор зі зв’язків з громадськістю Heritage Ной Флайшер. Він пояснив, що “ця книга є однією з 200 найперших копій роману, віддрукованих у 1953 році. Всі вони були зроблені вогнетривкими. Решта збережених копій здебільшого знаходяться в даний час в приватних колекціях або в будь-яких організаціях. Побачити їх можна дуже рідко”.

 

“Надруковане в 1953 році фантастичний твір Бредбері про світ без книг сьогодні не менш актуально і цікаво, ніж будь-коли, – зазначив перед початком торгів директор по торгах Heritage , пов’язаним з рідкісними книгами, Джеймс Геннон . – Раніше ми вже продали кілька примірників першого видання цієї книги  вона користується великим успіхом у колекціонерів, проте ця копія знаходиться в найкращому стані з усіх, які ми коли-небудь бачили”.

 

Відзначимо, що книга продана за оціночною ціною , хоча експерти аукціонного дому припускали , що її ціна в ході торгів значно зросте.

 

Нагадаємо, головний герой твору, який розповідає про вигаданий тоталітарний світ майбутнього, – Гай Монтег – працює “пожежним” . В описаному Бредбері бездуховному, орієнтованому тільки на задоволення і матеріальні цінності суспільстві завдання людей даної професії полягає в тому, щоб спалювати заборонені книги разом з будинками, де вони були знайдені.

 

Назва роману – “451 градус за Фаренгейтом” – було вибрано Бредбері невипадково. Саме при такій температурі (приблизно 233 градуси за Цельсієм) запалюється папір.

 

У число інших видань, які стали топ-лотами відбулися в середу торгів, увійшла копія фундаментального наукового праці фізика Ісаака Ньютона “Математичні начала натуральної філософії”, продана за 28,7 тис. доларів , а також рідкісний екземпляр дитячої книги британського письменника Роальда Даля “Джеймс і гігантський персик”, що пішов з молотка за 5,6 тис. доларів.

Newsru.com