У Росію заборонять ввозити будь-які українські книги як екстремістські

*Указом Президента Російської Федерації від 01.04.2014 № 1666, у зв`язку з “беззаконням, терором, безвладдям та суцільним хаосом, що панують нині в Україні”, всі україномовні книги й ті, що випущені на території України, вважати такими, що підривають державний демократичний лад Росії, тобто екстремістськими, та заборонити їх ввезення на територію РФ, – повідомляється на сайті Президента РФ.

 

Міністерство юстиції РФ у найкоротший термін планує включити у свій Федеральний список екстремістських матеріалів усі видання українською мовою.

Таке рішення російська влада обгрунтовує тим, що українські книжки призвели в Україні до Майдану, хоч їхня доля на ринку складала лише 10%. А це означає, що навіть кожна окрема книжка може бути небезпечною для російського суспільства.

Усі видання, які вже знаходяться у книгарнях, бібліотеках та на руках російських громадян, будуть вилучатися як екстремістські. Своєчасну здачу таких видань держава заохочуватиме, але поки не повідомляється у який спосіб. Укриття екстремістських матеріалів буде розцінено як злочин, і розслідуватиметься за чинним Кримінальним Кодексом РФ.

1.03.2014

Друг Читача