Харпер Лі більше не судитися з музеєм через своє ім’я

liАмериканська письменниця Харпер Лі, що здобула популярність завдяки опублікованим в 1960 році романe «Убити пересмішника», відкликала позов проти музею в її рідному місті Монровілль штату Алабама. Позов, поданий до Федерального суду міста Мобіла, звинувачував історичний музей у використанні символіки з твору «Убити пересмішника» та імені письменниці в комерційних цілях, при цьому організація не сплачувала жодного податку. Причини рішення, прийнятого Харпер Лі, не повідомляються; ймовірно, сторони уклали досудову мирову угоду.

«Новини літератури» відзначають, що історичний музей Монровілл розташований в будівлі, інтер’єр і фасад якого імітують будівлю суду, описаного в романі «Убити пересмішника». Крім того, власники музею займалися продажем кепок, футболок, магнітів, мила та іншої сувенірної продукції, в якій використовувалися назва і символіка твору. Сайт музею monroecountymuseum.org раніше розташовувався за адресою tokillamockingbird.com (назва «Убити пересмішника» мовою оригіналу), де також можна було придбати сувенірну продукцію, книги Лі і її друга дитинства Трумана Капоте, також уродженця Монровілл. За оцінками юристів Харпер Лі, з 2011 року музей міг заробити на експлуатації імені та роману письменниці понад півмільйона доларів США.

У відповідь на позов, поданий Харпер Лі, музей відповів, що продаж сувенірів було життєво необхідно для підтримки існування організації та продовження її діяльності. Інших коментарів від адміністрації не було.

Новини літератури