В Інтернет викладуть чернетки «Війни і миру»

У рамках проекту «Весь Толстой в один клік», який ініційований порталом Tolstoy.ru, в Інтернеті з’явиться архів чорнових редакцій і різних варіантів «Війни і миру». Для розміщення матеріалів на сайті Tolstoy.ru вже оцифровані 13-15 томи з 90-томного зібрання творів Льва Миколайовича Толстого, виданого в 1928-1958 роках.

Чорнові редакції роману «Війна і мир» дають читачеві унікальну можливість простежити історію розвитку різних сюжетних ліній і появи персонажів, а також дізнатися, які сцени були вирізані з фінального варіанту.

Тільки початок роману «Війна і мир» Лев Толстой переписував 15 разів; робота в цілому зайняла більше року. Прийнятним письменнику здався лише 13 варіант, який він віддав для листування, однак у наступній версії відкинув історичний вступ, а в 15 додав салон Анни Павлівни Шерер, яка в чернетці з’явилася під ім’ям фрейліни Annete D.

Викласти архів автори проекту обіцяють сьогодні, 19 лютого. Відзначимо, що раніше на сайті були представлені 18 і 19 томи зібрання творів Толстого, в яких містилися різні варіанти «Анни Кареніної».

Новини літератури