На «ВКонтакте» подали до суд за розміщення книг

ексмоПриводом для розгляду стала публікація в інтернеті декількох популярних книг, в тому числі бестселера “50 відтінків сірого”​​. Позов поданий в Арбітражний суд Петербурга.

Найбільше російське видавництв “Ексмо” вимагає від соціальної мережі 350 тисяч рублів (8680 грн.). У стільки компанія оцінила свої втрати від незаконного, на її думку, розміщення чотирьох книг в інтернеті. Як повідомляють ЗМІ, мова йде про популярні твори – еротичний бестселер британської письменниці Еріки Леонард Джеймс “50 відтінків сірого” ​​, фантастичнийромані “Таня Гроттер і магічний контрабас” російського автора Дмитра Ємця та фентезі від Гая Юлія Орловського. Втім представник видавництва Дарина Шпилева не змогла підтвердити інформацію, що в позові згадуються саме ці книги :
“Ініціатором позову до ” ВКонтакте ” стала Асоціація по захисту авторських прав в інтернеті, учасником якої є видавництво” ЕКСМО “. Позов поданий після того, як представники соціальної мережі проігнорували претензії про видалення творів чотирьох авторів, які поширюються незаконно, без дозволу правовласників “.

В Асоціації з захисту авторських прав заявляють, що претензій до соціальної мережі “Вконтакте” може виявитися істотно більше , якщо до судового розгляду підключаться інші видавці. Повідомляється про 10 тисяч виявлених порушень авторського права. У керівництві соціальної мережі ситуацію не коментують. Компанія нещодавно вже судилася з правовласниками. Позови проти “ВКонтакте” подавали компанії звукозапису. Однак позови були відхилені. А апеляційні інстанції зовсім недавно підтвердили те, що керівництво “ВКонтакте ” не може нести відповідальність за те, що розміщують користувачі.

З середини минулого року в Росії діє  “антипіратський закон”. Він передбачає досудове блокування сайтів. Під поняття “нелегальний контент ” потрапляють тільки фільми.

За матеріалами Ехо Москви