Лист Льюїса Керрола, у якому він скаржиться на свою популярність, піде з молотка

керолЛист Чарльза Доджсона, відомого під псевдонімом Льюїс Керрол, піде з молотка. Про це йдеться на сайті аукціонного дому Bonhams. Послання письменника його подрузі місіс Саймондс буде продано 14 березня.

Лист датується 9 листопада 1891 р. Він був написаний через 26 років після виходу першої книги про Алісу. У ньому Доджсон скаржиться, що йому докучає власна слава. Він зазначає, що стомлений ставленням до нього незнайомих людей, які дізналися, що він і є Льюїс Керрол . Іноді це стомлює настільки, що йому хотілося б, щоб він взагалі ніколи не писав ніяких книг.

Доджсон також пише, що багато людей не розуміють його неприйняття слави і не можуть усвідомити, чому така популярність може комусь не подобатися. «Але всі ми скроєні по різних лекалах, тому приємні і неприємні для нас речі сильно розрізняються », доходить висновку письменник.

Аукціон, на якому буде продано лист Доджсона, пройде в Лондоні. Естімейт послання становить 3-4 тисячі фунтів стерлінгів (приблизно від 5 до 6,7 тисячі доларів). Як відзначають представники Bonhams, за їх відомостями, цей лист раніше не публікувалася. Так, за їх словами, у вибрані листи Доджсона це послання не потрапляло.

Одночасно з цим листом на аукціоні буде продана записка, в якій Доджсон дякує місіс Саймондс за запрошення на чай. Він, однак, зазначає, що не може пити ні чай, ні каву і просить приготувати какао, якщо тільки це не буде важко. Ця записка оцінюється в 400-600 фунтів стерлінгів.

Чарльз Доджсон писав книги під псевдонімом з 1856 року. Як Льюїс Керролл він опублікував свої найбільш відомі твори – дві казки про Алісу і поему «Полювання на Снарка». При цьому він неодноразово заперечував свій зв’язок з літературним альтер его. Так, з 1890 року він відправляв назад всі листи про Льюїса Керрола, забезпечивши їх запискою, що не визнає свого зв’язку з якими-небудь книгами, опублікованими не під його ім’ям.

Лента.ру