Прототип доктора Ватсона знайшовся у Шотландії

*Як пише The Scotsman, ним виявився остеопат з Данді, якого звали Вільямом Смітом.

 

У Шотландії знайшовся можливий прототип доктора Ватсона з розповідей про Шерлока Холмса. Як пише The Scotsman, ним виявився остеопат з Данді, якого звали Вільямом Смітом.

 

Відомості, що Сміт міг стати прототипом Ватсона, були виявлені шотландськими остеопатами в вирізці зі старої газети, опублікованій в 1938 році. У ній був лист Катберта Сміта, сина лікаря, який і розкрив зв’язок між його батьком і персонажем Конан-Дойля.

 

Як писав Сміт-молодший, його батько вчився разом з письменником в Единбурзькому університеті у Джозефа Белла. Белл вважається прототипом Шерлока Холмса. Після закінчення навчального закладу всі троє підтримували зв’язок. Сміт листувався з Беллом і Конан-Дойлем. Він продовжував обмінюватися листами з письменником і після того, як виїхав до США. Зокрема, вони листувалися про вбивство, в розслідуванні якого брав участь Сміт, повідомляє Lenta.Ru.

 

Як писав син лікаря в своїй статті, він сам, будучи дитиною, бачив Белла і Конан-Дойля, коли батько взяв його з собою на зустріч з ними. Сміт-молодший також вказав, що ця дружба тривала досить довго. На це, зокрема, вказує лист Конан-Дойля до Сміта-старшого 1907 року, який починався з фрази “Мій дорогий Білл”.

 

Шотландський остеопат Тім Бейкер, який виявив лист Катберта Сміта, розкрив і інші подробиці біографії можливого прототипу Ватсона. За його словами, Сміт був одним з перших остеопатов Шотландії і практикував в Данді в 80-х роках XIX століття. Потім він виїхав до Америки, проте там його медична кар’єра не склалася, тому він був змушений працювати бродячим торговцем медичним інвентарем. Пізніше він викладав в американській школі остеопатії, а в 1910 році повернувся в Данді, де займався практикою ще два роки, поки не помер від пневмонії.

 

Вільям Сміт є не першим лікарем, якого вважають прототипом доктора Ватсона. Раніше в числі тих, ким міг надихатися Конан-Дойль, називалися Джон Ватсон, лікар з Саутсі, який служив в Маньчжурії, і військовий хірург Олександр Френсіс-Престон.

Newsru.ua