Двісті письменників закликали Росію скасувати закон про гей-пропаганду

*Більше 200 письменників з усього світу закликали владу Росії скасувати закони про пропаганду гомосексуалізму та захисту почуттів віруючих. Відкритий лист письменників опубліковано у четвер, 6 лютого, в британській газеті The Guardian.

 

«Ми закликаємо владу РФ скасувати ці закони, що обмежують свободу слова. Росія повинна виконувати міжнародні конвенції: поважати свободу переконань і їх вираження, свободу віросповідання, включаючи право не вірити, повинна зайнятися створенням середовища, в якій всі громадяни зможуть користуватися плодами вільного вираження своєї думки», – йдеться в листі.

 

Свої підписи під відкритим листом поставили більше 200 письменників з 30 країн світу, в тому числі троє лауреатів Нобелівської премії з літератури – Волі Шоїнка, Ельфріда Єлінек і Орхан Памук. Підписали звернення також Джонатан Франзен, Джуліан Барнс, Керол Енн Даффі, Ніл Гейман і Салман Рушді. Свої підписи під листом поставили і російські літератори, в тому числі Людмила Улицька.

 

Відкритий лист є частиною ініціативи Міжнародного ПЕН-клубу, мета якої – привернути увагу «до драконівських обмежень на свободу слова», вжитих владою Росії за останні 1,5 року.

 

Закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх був прийнятий в Росії в кінці червня 2013 року. Одночасно з ним був прийнятий і закон про захист почуттів віруючих, проект якого був внесений до Держдуми у вересні 2012 року – незабаром після винесення вироку учасницям панк- групи Pussy Riot, які вчинили так званий «панк-молебень» в Храмі Христа Спасителя.

 

Закон про «гей- пропаганду» викликав широкий резонанс за межами Росії у зв’язку з Зимовою Олімпіадою, яка відкриється в Сочі 7 лютого 2014. Ряд західних політиків і правозахисників закликали до бойкоту Ігор. У січні відкритий лист до влади Росії з проханням скасувати закон про «гей- пропаганду» підписали 27 нобелівських лауреатів.

Lenta.ru