Японське місто образилося на Муракамі за наклеп у його оповіданні

*Міська рада японського міста Накатомбецу в губернаторстві Хоккайдо образилося на письменника Харукі Муракамі за недостовірне зображення звичаїв місцевих жителів в його останньому оповіданні. Про це повідомляє Agence France-Presse.

 

24-сторінкове оповідання «Drive my car – men without women» («Веди мою машину – чоловіки без жінок»), що викликало обурення мешканців Накатомбецу, було опубліковано у грудневому номері популярного японського журналу Bungeishunju. Оповідання складається з діалогів актриси середнього віку і її 24-річного шофера.

 

Дія розгортається в невеликому японському місті Накатомбецу з населенням менше двох тисяч чоловік. У творі присутній епізод, в якому героїня викидає сигарету з вікна автомобіля. Її шофер при цьому думає: «Напевно, в Накатомбецу всі так роблять». Саме цей рядок і послужив приводом для обурення місцевих жителів.

 

Як повідомив інформаційному агентству представник міської влади Шуічі Такаї, жителі Накатомбецу мають намір затребувати пояснень у видавця журналу, що опублікував оповідання. Такаї зазначив, що жителі його рідного міста дуже ретельно стежать за чистотою на вулицях. На початку весни люди добровільно збираються, щоб очистити придорожні території від сміття, також щороку жителі проводять роботи щодо запобігання лісових пожеж, так як 90 відсотків території міста займає ліс. «Ми не розуміємо, чому назва нашого міста має використовуватися в такому ключі», – заявив чиновник.

 

Представники видавничого дому Bungeishunju сказали, що поки не отримували від Накатомбецу ніяких офіційних скарг, тому не готові коментувати ситуацію. Чи висували жителі міста претензії до самого Харукі Муракамі, не повідомляється.

Lenta.ru