Відомий італійський письменник порівняв “Беркут” з римськими легіонерами, які бавляться в царя

*Відомий італійський письменник Роберто Савіано порівняв український “Беркут” з римськими легіонерами, які бавляться з полоненими у гру в царя. Про це він написав на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

 

У додаток до посту Савіано опублікував відео, на якому видно, як бійці “Беркуту” знущаються над активістом Михайлом Гаврилюком. Він доброволець з Четвертої козацької сотні Самооборони на Майдані. Чоловіка ганяють голого на морозі, на нього лаються.

 

“Він голий на снігу, за мінус десяти градусів нижче нуля. На спині сліди від побоїв, ноги й сідниці – в подряпинах та синцях. Поранена шия, запухлі очі. Здається, лише на ногах шкарпетки. Хоче пройти до автозаку, але його зупиняють. У нього відсутній погляд, погляд того, кого тероризують: він знає, що показувати страх означало б підбурити звіра, дати тому відчути кров. Його фотографують на смартфон поліціанти з закритим обличчям, одягнуті в камуфляж. Нагорі теж люди, – дивляться на сцену на засніженому пагорбі. Тоді йому дають черпачок, один з тих, що їх використовують, щоб прибирати кригу зі скла на автозаках. Він виглядає немов скіпетр: ось цар, голий і побитий, українського протесту”, – письменник детально описує те, що зображено на відео.

 

“Римські леґіонери бавилися з полоненими у василевса, тобто в царя. Брали полоненого, натягали йому на голову терновий вінець і давали до рук дерев’яну палицю, ніби скіпетр. Смішний цар. Так само робили і з Христом. Цей принижений хлопець, голий, з черпачком, як скіпетром, якого фотографують як трофей, нагадав мені образ приниженої, зганьбленої людини-христа. Це відео має підштовхнути нас глибше замислитись про причини протесту в Україні. Не відвертаймо погляду і не впадаймо у спрощення. Все складно”, – пише на своїй сторінці італієць.

 

34-річний Роберто Савіано отримав всесвітню популярність завдяки роману-репортажу “Gomorra” (2006). Його переклали уже на 52 мови світу. За мотивами книги режисер Маттео Гарроне також зняв фільм. У 2008-му році стрічку номінували на премію “Оскар”. Роберто Савіано не лише письменник, він також займається журналістською роботою, співпрацює з газетами “Espresso” і “Repubblica” в Італії, а також з багатьма іноземними періодичними виданнями, такими, як “Times”, “Die Zeit”, “El Pais”, “Washington Post”.

  • гость

    беркут-это УБЛЮДКИ захуйченка

    • Алекс

      А этот неизвестный никому(кроме вас) пИСАТЕЛЬ с большой буквы не читал интервью с этим нЕРОЕМ? Пусть нЕРОЙ расскажет почему его раздели и не убили!